Frenkie de Jong, la cuțite cu suporterii: „Am senzația că mulți oameni nu înțeleg...”

Frenkie de Jong, la cuțite cu suporterii: „Am senzația că mulți oameni nu înțeleg...”

Olanda și-a adjudecat victoria în ultimul meci din grupă, 3-1 cu Tunisia, însă sunt destule nemulțumiri. Fanii, presa și selecționerul Ronald Koeman s-au luat de jucători. Jucătorii lui Ronald Koeman s-au impus cu 3-1, dar n-au strălucit, așa cum și-ar fi dorit suporterii. Un jucător s-a aflat pe radarul lor în mod special: Frenkie de Jong. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor