Francezii au făcut scandal după ce au pierdut în semifinalele probei de sabie masculin în fața României la Campionatele Europene » S-a dispus cea mai dură sancțiune

Francezii au făcut scandal după ce au pierdut în semifinalele probei de sabie masculin în fața României la Campionatele Europene » S-a dispus cea mai dură sancțiune

Componenții echipei masculine de sabie a Franței, care este lider mondial, au fost nemulțumiți de deciziile arbitrului scoțian Sam McLellan, care i-a arbitrat în confruntările cu Germania și România. La finalul confruntării din semifinale cu „tricolorii”, pierdută cu 42-45, Maxime Pianfetti a primit cartonașul negru, cea mai dură sancțiune din scrimă. Echipa Franței era favorită la titlul european în proba pe echipe la sabie masculin. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor