Fostul star șochează: „Am fost cel mai rău tratat. Am suferit după tentativă de omor!”

Fostul star șochează: „Am fost cel mai rău tratat. Am suferit după tentativă de omor!”

José Santiago Cañizares (54 de ani), fost goalkeeper internațional spaniol (46 de selecții), s-a destăinuit în cadrul unui cunoscut podcast în Spania. Portarul, ce a cucerit 15 trofee cu Valencia, Celta Vigo și Real Madrid plus titurile olimpic la JO 1992, de la Barcelona, și cel continental la U16 (1986), susține că „am fost mai mult decât abuzat. Într-o zi, fanii au aruncat cu un scaun în mine, pe care l-au rupt cu resturile de beton”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor