Fostul jucător adus de Cortacero la Dinamo a fost convocat la naționala Spaniei!

Fostul jucător adus de Cortacero la Dinamo a fost convocat la naționala Spaniei!

Aleix Garcia (26 de ani), mijlocaș trecut pe la Dinamo, a fost convocat la naționala Spaniei pentru meciurile cu Cipru și Georgia, din preliminariile EURO 2024. Aleix Garcia a avut o scurtă aventură în fotbalul românesc. Acesta a îmbrăcat tricoul lui Dinamo în 8 partide, în sezonul 2020-2021. Mijlocașul a fost unul dintre fotbaliștii străini aduși în Ștefan cel Mare de Pablo Cortacero. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor