Fostul fotbalist de la Manchester City a fost ales președintele unui stat european » Scandal imens: opoziția a boicotat alegerile

Fostul fotbalist de la Manchester City a fost ales președintele unui stat european » Scandal imens: opoziția a boicotat alegerile

Mikheil Kavelashvili (53 de ani), fostul fotbalist al celor de la Manchester City, a devenit noul președinte al Georgiei. Fostul atacant Mikheil Kavelashvili a jucat pentru Manchester City între 1995 și 1997, timp în care și-a trecut în cont 29 de meciuri și 3 goluri. După o carieră în care a jucat pentru echipe precum Zurich, Grasshoppers, Spartak V-kavkaz, FC Luzern, Basel, Aarau, Sion și Dinamo Tbilisi, acesta a decis să intre în politică. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor