Final în Rapid - Gyor: s-a scandat „Demisia!” la Polivalentă, după o prestație lăudabilă a giuleștencelor. Clasamentul în Ligă

Final în Rapid - Gyor: s-a scandat „Demisia!” la Polivalentă, după o prestație lăudabilă a giuleștencelor. Clasamentul în Ligă

Rapid a pierdut în fața maghiarelor de la Gyor, deținătoarea en-titre a trofeului, scor 25-28, în runda a noua a sezonului în curs de EHF Champions League. Giuleștencele rămân cu trei puncte, în timp ce Gyor revine în fruntea ierarhiei din Grupa B, devansându-le pe danezele de la Esbjerg. Antrenorului giuleștencelor, David Ginesta Montes, i s-a cerut demisia din tribune. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor