„Federațiile cu cele mai mari bugete au nemulțumiri” » Ministrul Eduard Nokva a atacat președinții de Federații care s-au plâns de buget

„Federațiile cu cele mai mari bugete au nemulțumiri” » Ministrul Eduard Nokva a atacat președinții de Federații care s-au plâns de buget

Eduard Novak, ministrul sportului, i-a atacat, marți, într-o conferință de presă, pe președinții care au spus că au primit bani puțini de la buget în 2023. Ministrul sportului, Eduard Novak, a organizat marți o conferință de presă în care și-a exprimat nemulțumirile față de declarațiile unor președinți de federații privind împărțirea banilor de la buget.  „Nu putem să nu remarcăm că tocmai cele mai nemulţumite federaţii au bugetele cele mai mari. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor