Faza reclamată de Pep Guardiola în Tottenham - Manchester City: „Dacă un fundaș îi face asta unui atacant, este penalty”

Faza reclamată de Pep Guardiola în Tottenham - Manchester City: „Dacă un fundaș îi face asta unui atacant, este penalty”

Pep Guardiola (55 de ani) a comentat remiza cu Tottenham, 2-2 după ce Manchester City a intrat la cabine cu un avantaj de două goluri. Rayan Cherki și Antoine Semenyo au înscris în prima parte, în două faze în care românul Radu Drăgușin a fost implicat, dar City a scăzut nivelul în repriza secundă. Tottenham a egalat și a avut câteva situații în care ar fi putut să înscrie golul 3, dar la final punctele au fost împărțite, câte unul de fiecare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor