Fără milă! A venit pedeapsa pentru declarațiile sexiste la adresa arbitrei: „Îmi cer iertare tuturor femeilor”

Fără milă! A venit pedeapsa pentru declarațiile sexiste la adresa arbitrei: „Îmi cer iertare tuturor femeilor”

Fundașul Gustavo Marques (24 de ani), legitimat la Benfica și împrumutat la Red Bull Bragantino (Brazilia), a fost suspendat pentru 12 meciuri și amendat cu 5.000 de euro, în urma unor derapaje sexiste la adresa arbitrei din meciul pe care echipa lui l-a pierdut, scor 1-2, împotriva formației Sao Paulo. Decizia a fost luată de Tribunalul de Justiție Sportivă al Statului Sao Paulo, după declarațiile controversate făcute la adresa arbitrei Daiane Muniz. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor