Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”

Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”

Elveția a învins-o pe Canada, scor 2-1, în ultima etapă a grupei B de la Campionatul Mondial. Băieții lui Yakin au termina pe primul loc și astfel îi obligă pe nord-americani să se mute în SUA pentru „16-imi”. În celălalt meci al grupei, Bosnia a învins-o pe Qatar cu 3-1.Elveția, câștigătoarea grupei B, va juca cu locul 3 din grupa G (ocupat de Belgia în acest moment), la Vancouver. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor