„Ei ne-au luat în brațe, noi nu am putut!” » Reproșurile lui Gâlcă după eliminarea Craiovei din cupele europene: „Au lăsat mingea să treacă...”

„Ei ne-au luat în brațe, noi nu am putut!” » Reproșurile lui Gâlcă după eliminarea Craiovei din cupele europene: „Au lăsat mingea să treacă...”

Constantin Gâlcă, 52 de ani, antrenorul Universității Craiova, a comentat eliminarea echipei lui din Conference League. Oltenii au câștigat meciul retur cu Maribor, 3-2, dar au cedat la general, 3-4, părăsind astfel cupele europene. Craiova a condus cu 1-0, apoi cu 2-1, dar s-a văzut egalată de fiecare dată. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor