Echipa din România care urma să serbeze centenarul în 2026 și-a anunțat DESFIINȚAREA! » „Șocul anului!”

Echipa din România care urma să serbeze centenarul în 2026 și-a anunțat DESFIINȚAREA! » „Șocul anului!”

Sparta Mediaș, cel mai vechi club din județul Sibiu, înființat în 1926, a anunțat retragerea din Liga a 4-a și desființarea sa oficială. După aproape un secol de istorie, clubul care a fost un simbol al fotbalului local își încheie activitatea din cauza unor dificultăți interne care au făcut imposibilă continuarea. „Fotbalul din Mediaș se află într-un moment dificil, iar viitorul echipelor de tradiție din oraș este acum incert. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor