Echipa din Liga 2 „driblează” legea, dar e foarte aproape să dispară!

Echipa din Liga 2 „driblează” legea, dar e foarte aproape să dispară!

Ce mai inventează cluburile de fotbal ca să scape de datorii: concordatul preventiv. Este un plan la care au apelat cei de la CS Mioveni ca să evite falimentul. Echipa din Argeș nu mai are dreptul să intre în insolvență, așa că a scotocit prin legi pentru un alt „dribling”.  Insolvența a arătat ca o strategie ciudată atunci când George Copos a apelat la așa ceva pentru a tăia datoriile de peste 20 de milioane de euro pe care le acumulase Rapidul. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor