Echipa de gimnastică a României evoluează acum în marea finală de la Jocurile Olimpice! Locul 6 după prima rotație! Cum ne-am descurcat la sărituri

Echipa de gimnastică a României evoluează acum în marea finală de la Jocurile Olimpice! Locul 6 după prima rotație! Cum ne-am descurcat la sărituri

Gimnastele din România au luat startul astăzi, de la 19:15, în Bercy Arena, în finala concursului pe echipe de la Jocurile Olimpice. Ana Maria Bărbosu, Sabrina Maneca-Voinea, Lilia Cosman, Amalia Ghigoarţă şi Andreea Preda speră la un rezultat cât mai bun la reîntoarcerea noastră într-o finală după 12 ani. GSP e la Bercy Arena și vine cu cele mai noi detalii de la fața locului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor