Echipa aflată în criză în Liga 2 a prezentat doi jucători: aduși de la Farul și CFR Cluj

Echipa aflată în criză în Liga 2 a prezentat doi jucători: aduși de la Farul și CFR Cluj

CSM Slatina, echipa antrenată de Claudiu Niculescu, i-a prezentat oficial pe fundașii centrali Gabriel Buta (23 de ani) și pe Dominik Șoptirean (20 de ani). Buta, care poate juca și fundaș stânga, a fost adus de la Farul, în timp ce Șoptirean a fost legitimat anterior la CFR Cluj. Cei doi nu au jucat deloc în acest sezon de Superliga, Deși nu a fost folosit deloc de Ianis Zicu în acest sezon, Buta are 19 partide în carieră în Liga 1. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor