După umilința din preliminarii, Federația a confirmat plecarea selecționerului: „Și-a depus mandatul. Recomandările vor fi transmise Comitetului Executiv”

După umilința din preliminarii, Federația a confirmat plecarea selecționerului: „Și-a depus mandatul. Recomandările vor fi transmise Comitetului Executiv”

Serghei Cleșcenco, selecționerul Republicii Moldova, și-a dat demisia după ce echipa sa a suferit o umilință în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2026, un eșec 1-11 pe terenul norvegienilor. Federația Moldovenească a făcut anunțul prin intermediul unui comunicat oficial. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor