După despărțirea de Novak Djokovic, Andy Murray și-ar dori să revină în antrenorat: „M-aș bucura să lucrez cu un jucător mai tânăr”

După despărțirea de Novak Djokovic, Andy Murray și-ar dori să revină în antrenorat: „M-aș bucura să lucrez cu un jucător mai tânăr”

Legendarul Andy Murray (38 de ani) s-a arătat deschis la ideea de a reveni în antrenorat, după ce experiența cu Novak Djokovic (38 de ani, 6 ATP) din acest an s-a încheiat în 6 luni. După retragerea din activitate, Andy Murray a stat puțină vreme departe de terenul de tenis. Surprinzând lumea acestui sport, britanicul a luat decizia de a accepta propunerea lui Novak Djokovic și provocarea de a deveni antrenorul acestuia. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor