Două românce sunt în top, după Campionatul Mondial de handbal feminin

Două românce sunt în top, după Campionatul Mondial de handbal feminin

Campionatul Mondial de handbal feminin găzduit de Olanda și Germania a ajuns la final duminică seara, când Norvegia, vicecampioana în exercițiu, și-a adjudecat aurul, în fața Germaniei, scor 23-20. Când s-a tras linie în competiție, două românce au încheiat și ele în top, grație evoluțiilor avute la acest turneu final. Norvegia a câștigat al cincilea titlu mondial și este, în acest moment, campioană olimpică, mondială și europeană en-titre. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor