Două medalii olimpice cucerite de canotori și palmele muncite care au tras pentru ele

Două medalii olimpice cucerite de canotori și palmele muncite care au tras pentru ele

Bărcile tricolore de dublu vâsle au adus medalii pentru România în a doua zi a finalelor olimpice desfășurate la Vaires-sur-Marne. Înainte de plecarea spre Paris, GSP a fotografiat palmele sportivilor, cele care trag în fiecare zi cu gândul la cele mai bune rezultate. A șasea zi a întrecerilor olimpice de canotaj de la Vaires-sur-Marne și primele medalii pentru România. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor