Dortmund pierde teren în duelul la titlu » E la opt puncte de Bayern după eșecul de la Stuttgart

Dortmund pierde teren în duelul la titlu » E la opt puncte de Bayern după eșecul de la Stuttgart

Borussia Dortmund a jucat foarte slab la Stuttgart și a pierdut cu 2-1. E al doilea eșec consecutiv în Bundesliga al galben-negrilor, după 0-4 în Der Klassiker cu Bayern. Sunt la 8 puncte în urma liderului Bayern! După eșecul umilitor suferit pe teren propriu în Der Klassiker, sâmbăta trecută, Borussia Dortmund se reabilitase în fața suporterilor printr-un 2-0 cu Newcastle, în grupele Ligii Campionilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor