Donnarumma „a explodat” după umilința Italiei cu Norvegia: „Așa ceva e inacceptabil”

Donnarumma „a explodat” după umilința Italiei cu Norvegia: „Așa ceva e inacceptabil”

Gianluigi Donnarumma, portarul și căpitanul Italiei, a comentat în termeni duri umilința suferită în fața Norvegiei, scor 0-3, în preliminariile Campionatului Mondial din 2025. Portarul venit la naționala Italiei după câștigarea Champions League cu PSG a fost învins de 3 ori în prima repriză la Oslo. Sorloth, Nusa și Haaland au scuturat plasa porții lui Donnarumma și „squadra azzura” a suferit astfel un eșec usturător chiar la primul ei meci în aceste preliminarii. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor