Dinamo și Rapid, sancționate drastic: „abaterea cea mai gravă”

Dinamo și Rapid, sancționate drastic: „abaterea cea mai gravă”

Dinamo și Rapid s-au întâlnit pe 19 octombrie 2025 în derby-ul etapei 13 din Superliga. Giuleștenii s-au impus pe Arena Națională, scor 2-0, însă derapejele celor două galerii n-au scăpat nesancționate de către Comisia de Disciplină. Cele două rivale au fost amendate drastic pentru evenimentele care au avut loc pe cel mai mare stadion al țării, scandări rasiste și mesaje triviale. Câte 11.250 lei trebuie să achite cele două cluburi din cauza incidentelor din tribune. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor