Dinamo Kiev, după decesul lui Mircea Lucescu » Mesajul lui Igor Surkis: „Va continua să trăiască în inimile noastre”

Dinamo Kiev, după decesul lui Mircea Lucescu » Mesajul lui Igor Surkis: „Va continua să trăiască în inimile noastre”

Fostul internaţional Gabi Balint a postat un mesaj după ce Mircea Lucescu a încetat din viață la 80 de ani. Dinamo Kiev nu l-a uitat pe fostul antrenor și au transmis un mesaj emoționant. Mircea Lucescu a făcut primii pași în fotbal la Dinamo București, echipă de care se leagă cea mai mare parte a carierei sale. A mai evoluat la Știința București și Corvinul Hunedoara. Ca jucător, a câștigat 6 titluri de campion și o Cupă a României, toate cu Dinamo. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor