Dinamo, direct în grupele Champions League: a venit anunțul oficial

Dinamo, direct în grupele Champions League: a venit anunțul oficial

EHF a anunțat lista celor 10 echipe calificate direct în Champions League sezonul viitor. Dinamo va fi din nou în cea mai tare competiție intercluburi din handbalul masculin. Dinamo a participat și în sezonul trecut al Ligii Campionilor, când s-a oprit în optimi. A fost eliminată de Magdeburg, câștigătoarea trofeului. Nemții s-au impus cu 30-26 în tur și cu 35-29 la retur. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor