Dinamo, bună de plată! Trebuie să achite 150.000 de euro în contul transferului

Dinamo, bună de plată! Trebuie să achite 150.000 de euro în contul transferului

Deși Cătălin Cîrjan a venit gratis la Dinamo, formația lui Zeljko Kopic (47 de ani) va trebui să achite aproximativ 150.000 de euro. Suma reprezentă grila de formare a jucătorului. Această sumă se adaugă datoriilor pe care le mai au dinamoviștii în acest moment. Concret, formația de pe locul 2 din Superliga mai are de achitat aproximativ 500.000 de euro pentru a ieși din insolvență (dacă nu punem la socoteală și procesul cu Vasile Șiman). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor