Dinamo a primit amendă » Anunțul făcut de LPF + Ce riscă echipa lui Kopic

Dinamo a primit amendă » Anunțul făcut de LPF + Ce riscă echipa lui Kopic

Dinamo a primit o amendă de 50.625 de lei, aproximativ 10.000 de euro, pentru incidentele de la meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-1. Pentru utilizarea materialelor pirotehnice de către galerie, Dinamo a primit amendă și se află la doar o sancțiune distanță de a juca fără suporteri. Dinamoviștii sunt considerați recidiviști de către Liga Profesionistă de Fotbal. Dinamo, amendă din partea LPF „Universitatea Craiova vs. Dinamo 1948 SA – Incidente - În temeiul art. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor