Dezvăluiri tulburătoare ale unui jucător de tenis: „Am dorit să părăsesc această lume”

Dezvăluiri tulburătoare ale unui jucător de tenis: „Am dorit să părăsesc această lume”

Federico Gomez (28 ani, 135 ATP) a vorbit pe rețelele de socializare despre problemele sale de sănătate mintală. În postarea emoționantă de pe Instagram, argentinianul a transmis faptul că a dorit să își ia viața. Federico Gomez, câștigător a trei titluri Challenger sezonul precedent, cel de la Milano (Italia), Trieste (Italia) și Guayaquil (Ecuador), a recunoscut că în 2024 starea lui psihică s-a înrăutățit și a avut gânduri suicidale. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor