Dezastru la Cupa Mondială de înot în ape libere: mai multe sportive s-au îmbolnăvit și au ajuns la spital

Dezastru la Cupa Mondială de înot în ape libere: mai multe sportive s-au îmbolnăvit și au ajuns la spital

După ultima etapă a Cupei Mondiale de înot în ape deschise, desfășurată în Setubal, în perioada 20-21 iunie, mai multe sportive s-au îmbolnăvit și au acuzat calitatea apei din orașul aflat la sud de Lisabona, capitala Portugaliei. În acest an, cele 4 etape ale Cupei Mondiale de înot în ape deschise s-au ținut în Somabay, Egipt (27-28 martie), Ibiza, Spania (24-25 aprilie), Golfo Aranci, Italia (1-2 mai) și Setubal, Portugalia (20-21 iunie). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor