Desființați Balonul de Aur!

Desființați Balonul de Aur!

Gata, Vinicius Jr. nu ia Balonul de Aur, nici Real Madrid, cred că e momentul ca trofeul să nu se mai decerneze. Nicio ironie, a ajuns un premiu atât de râvnit și de câștigat pe nedrept încât nici măcar nu glumesc. Supărarea clubului din Madrid, care a decis să nu-și trimită reprezentanții la soirée-ul de decernare a trofeului Ballon d'Or de la Paris, sună tare ofensator pentru ceilalți fotbaliști aflați în cursă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor