Delvine Meringor, sportiva născută în Kenya care reprezintă România, a terminat pe locul 7 maratonul de la Jocurile Olimpice: „Am avut lacrimi în ochi”!

Delvine Meringor, sportiva născută în Kenya care reprezintă România, a terminat pe locul 7 maratonul de la Jocurile Olimpice: „Am avut lacrimi în ochi”!

Maratonistele române Delvine Relin Meringor și Joan Chelimo Melly au tras cortina peste aventura României de la Jocurile Olimpice. Cele două au luat startul în această dimineață în maratonul feminin de la Paris. Delvine Meringor a încheiat în poziția a 7-a, în timp ce Joan Melly a abandonat, după ce a alergat accidentată. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor