Decizia luată de Red Bull pentru penalizarea primită de Max Verstappen în Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită

Decizia luată de Red Bull pentru penalizarea primită de Max Verstappen în Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită

Max Verstappen și Dr. Helmut Marko au anunțat că echipa Red Bull nu va contesta penalizarea care l-a costat pe olandez șansa de a lupta pentru victorie în Marele Premiu de Formula 1 al Arabiei Saudite de aseară. Campionul mondial a plecat din pole position la Jeddah, dar nu a avut cel mai bun start, ceea ce i-a oferit lui Oscar Piastri, care a plecat al doilea, șansa de a-l ataca la frânarea pentru primul viraj. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor