De Zerbi s-a descărcat după ce a bătut-o pe PSG: „Nu pot suporta puterea și de aceea mă bucur de victorie”

De Zerbi s-a descărcat după ce a bătut-o pe PSG: „Nu pot suporta puterea și de aceea mă bucur de victorie”

Roberto De Zerbi s-a dezlănțuit după ce a reușit primul succes împotriva lui PSG, 1-0 în derbyul de luni seară, jucat pe Velodrome. Antrenorul lui Marseille a mărturisit că pentru astfel de momente a ales să lucreze în Ligue 1: „Eu trăiesc totul la maximum. Am vrut să vin aici ca să o înving pe Paris Saint-Germain. Ei reprezintă puterea și nu-mi place asta. Așteptam această seară...”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor