De ce nu sunt de acord cu Radu Naum

De ce nu sunt de acord cu Radu Naum

Chiar dacă mă despart 12 ani de Radu Naum, mă consider din aceeași generație cu el. Mă simt mai aproape de felul său de gândire decât de cel a generației din care face parte Florinel Coman. Îi înțeleg perfect atitudinea sfătoasă, superioară, acea relație pe verticală, despre care vorbea Alfred Adler, atunci când intrăm într-o discuție cu cineva mai tânăr decât noi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor