De ce nu s-a mai privatizat Steaua: „Să îl întrebați pe el. El nu a vrut”

De ce nu s-a mai privatizat Steaua: „Să îl întrebați pe el. El nu a vrut”

Omul de afaceri Gigi Nețoiu (66 de ani), care a investit la Rocar, Universitatea Craiova, Dinamo și FC Voluntari, a spus de ce Steaua nu s-a mai privatizat. Gigi Nețoiu a explicat că nu s-a putut face o fuziune între Voluntari și Steaua cât timp el i-a condus pe ilfoveni. Mai spune, însă, că echipa din Ghencea s-ar fi putut privatiza, însă Angel Țîlvar a fost cel care s-a opus. Acesta s-a aflat în fruntea MApN între 2022 și 2025. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor