De ce nu are US Open un împărat dominant la fel ca la Melbourne, Paris și Londra? » Halep oferea o explicație, Mouratoglou vine cu altele: „O mie de tentații!”

De ce nu are US Open un împărat dominant la fel ca la Melbourne, Paris și Londra? » Halep oferea o explicație, Mouratoglou vine cu altele: „O mie de tentații!”

US Open este al patrulea turneu de Mare Șlem, o competiție în care niciun jucător nu a reușit să domine așa cum s-a întâmplat la celelalte. Cele mai multe titluri au fost cucerite de Serena Williams, Chris Evert, câte șase, respectiv Roger Federer, Pete Sampras, Jimmy Connors, câte cinci. Care este explicația? Ediția din 2025 de la US Open este programată între 24 august și 7 septembrie. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor