De ce nu a jucat Pantilimon în finala Cupei Angliei la Manchester City? » „Frustrant. Și lui Mancini i-a părut rău"

De ce nu a jucat Pantilimon în finala Cupei Angliei la Manchester City? » „Frustrant. Și lui Mancini i-a părut rău"

Costel Pantilimon, 37 de ani, revine după un deceniu, povestind la Premier GSP cum l-a scos Roberto Mancini din primul „11” al lui Manchester City chiar înaintea ultimului act al Cupei Angliei din 2013, după ce apărase excelent pe întreg traseul spre finală. La 37 de ani, după o carieră în care a jucat aproape un deceniu în Anglia (2011-2020), la Manchester City, Sunderland, Watford și Nottingham Forest, Costel Pantilimon încă se gândește la ce i s-a întâmplat în 2013. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor