Cum a trăit Irina Giurgiu primul ei meci de fotbal feminin jucat în SUA: „Pentru mine a fost un șoc”

Cum a trăit Irina Giurgiu primul ei meci de fotbal feminin jucat în SUA: „Pentru mine a fost un șoc”

Irina Giurgiu, fostă jucătoare de fotbal feminin, a remorat primul ei meci de fotbal pe care l-a disputat în Statele Unite ale Americii. Reprezentativa României, locul 36 în lume la acea vreme, a pierdut la o diferență uriașă în fața SUA, campioana mondială en titre și liderul clasamentului FIFA. Chiar dacă „tricolorele” s-au văzut învinse cu 8-1 în amicalul de peste Ocean, Irina spune că experiența a fost unică. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor