Cu mintea în altă parte

Cu mintea în altă parte

Când auzi că Austria a învins România la Viena cu 2-1, îți imaginezi că meciul a fost încrâncenat, pe muchie de cuțit. Din păcate, n-a fost. Deoarece gazdele au controlat autoritar cam 70 de minute din 95, ele dictând ritmul și direcția. Ceea ce ne obligă să recunoaștem, cu părere de rău, că scorul de 2-1 nu reflectă fidel desfășurarea întâlnirii, superioritatea demonstrată de Laimer și coechipierii, echipa evident mai bună. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor