Confesiunea Andreei Răducan, sportiva care a pierdut aurul olimpic din cauza unei pastile de Nurofen: „În cazul meu a fost o greşeală mai grosolană decât la Simona Halep”

Confesiunea Andreei Răducan, sportiva care a pierdut aurul olimpic din cauza unei pastile de Nurofen: „În cazul meu a fost o greşeală mai grosolană decât la Simona Halep”

Andreea Răducan, fostă gimnastă depistată pozitiv cu pseudoefedrină la JO de la Sydney 2000, a declarat, vineri, că greșeala în speța sa a fost mult mai gravă decât cea din cazul Simonei Halep, când echipa tehnică a fostei lidere WTA i-a administrat un supliment alimentar care conţinea roxadustat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor