„Colegul nostru a căzut și a murit, dar noi am continuat” » Românul care a urcat pe Everest își spune povestea: pasiunea lui l-a costat o avere

„Colegul nostru a căzut și a murit, dar noi am continuat” » Românul care a urcat pe Everest își spune povestea: pasiunea lui l-a costat o avere

Teofil Vlad, 43 de ani, alpinist profesionist și ghid montan, a fost invitatul zilei la GSP Live # E printre puținii români care au completat provocarea „Seven Summits”, ce presupune escaladarea celui mai înalt vârf de pe fiecare continent # Am discutat cu Vlad Teofil despre ce înseamnă să urci pe cei mai mari și periculoși munți ai lumii, pasiunea și riscurile pe care și le asumă # Alpinistul a povestit și tragedia care a dus la decesul faimosului alpinist Zsolt Torok, ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor