Clubul din Superliga a scăpat de interdicția la transferuri, cu 4 zile înainte de startul sezonului

Clubul din Superliga a scăpat de interdicția la transferuri, cu 4 zile înainte de startul sezonului

UTA Arad nu mai are interdicție la transferuri, cu 4 zile înainte de startul noului sezon de Superliga. Trupa lui Mircea Rednic (62 de ani) debutează sâmbătă, 13 iulie, pe teren propriu cu Rapid. Arădenii au primit interdicție la transferuri în luna aprilie și nu au mai putut legitima jucători până astăzi. În cele din urmă, clubul din Arad achitat 100.000 de euro și a scăpat de această problemă, potrivit Sport Arad. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor