Clubul care a dominat handbalul în ultimii ani, salvat de la faliment de o fabrică de înghețată » Situația rămâne critică

Clubul care a dominat handbalul în ultimii ani, salvat de la faliment de o fabrică de înghețată » Situația rămâne critică

Vipers Kristiansand, câștigătoarea ultimelor 3 ediții din Liga Campionilor la handbal feminin, a fost salvată pentru moment de la faliment. O fabrică de înghețată din Norvegia a contribuit cu o sumă importantă.  Norvegiencele de la Vipers Kristiansand au dominat handbalul european în ultimele sezoane. În vara lui 2023, antrenorul Ole Gustav Gjekstad a plecat la Odense. A fost doar un semn că lucrurile nu merg cum ar trebui. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor