Cel mai nou gazon din Superliga arată impecabil

Cel mai nou gazon din Superliga arată impecabil

Stadionul Municipal din Slobozia e tot mai aproape să găzduiască meciuri în Superliga. Gazonul nou e bun de joc. De la promovarea în Superliga, din 2024, Unirea Slobozia nu a mai jucat pe teren propriu pe stadionul local. S-a mutat la Clinceni, unde a fost gazdă la partidele din Liga 1. Stadionul Municipal „1 Mai” trebuia să fie renovat încă de anul trecut, dar startul lucrărilor a întârziat cu 10 luni. Abia în mai 2025 au început. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor