Cel mai bine clasat tenismen al Indiei nu a primit viză de intrare în China: „A fost respinsă fără motiv”

Cel mai bine clasat tenismen al Indiei nu a primit viză de intrare în China: „A fost respinsă fără motiv”

Sumit Nagal (28 de ani, 275 ATP), cel mai bine clasat tenismen din India, a anunțat că nu a primit viză pentru a zbura în China, acolo unde plănuia să joace în Play-off-ul Australian Open, și a cerut ajutorul Ambasadei Chinei. În 24-29 noiembrie, Centrul Internațional de Tenis Sichuan va găzdui Play-off-ul Australian Open, o competiție înființată în 2012 la care tenismenii pot să obțină un wildcard pentru primul turneu de Grand Slam al anului viitor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor