Ce spune Marian Drăgulescu despre renta viageră pe care o primește: „Îți asigură un trai cel puțin decent”

Ce spune Marian Drăgulescu despre renta viageră pe care o primește: „Îți asigură un trai cel puțin decent”

Marian Drăgulescu, cel mai titrat gimnast al României, a vorbit despre renta viageră pe care o primește, ca urmare a performanțelor obținute de-a lungul carierei. „Marocanul” a strâns 31 de medalii, dintre 3 la Jocurile Olimpice, primește acum puțin peste 16.000 de lei pe lună. Mai exact, 16.635 de lei. Suma este cea maximă și reprezintă 9 salarii minime nete. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor