Campionul mondial în Formula 1 și-a anunțat retragerea

Campionul mondial în Formula 1 și-a anunțat retragerea

Jenson Button (45), campion mondial în Formula 1 în 2009, a decis să se retragă din cariera de pilot, weekendul viitor în Bahrain, la finala sezonului Campionatului Mondial de Anduranță. În ultimele două sezoane, pilotul britanic a concurat în Campionatul Mondial de Anduranță (WEC). Jenson Button se retrage Jenson Button, care a părăsit Formula 1 la sfârșitul anului 2016, și-a anunțat retragerea definitivă din curse. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor