Campionii olimpici, invitați la o seară regală la Palatul Elisabeta » Principele Radu a ținut un discurs în onoarea sportivilor

Campionii olimpici, invitați la o seară regală la Palatul Elisabeta » Principele Radu a ținut un discurs în onoarea sportivilor

Miercuri, pe 13 noiembrie, Majestatea Sa Margareta Custodele Coroanei şi Alteţa Sa Regală Principele Radu au găzduit un dineu regal dedicat campionilor români de la Jocurile Olimpice din acest an, de la Paris. La ceremonie au luat parte și membrii Comitetului Olimpic și Sportiv Român. Seara regală a început cu o ceremonie în Sala Regilor şi a continuat cu dineul oficial în Sufrageria Mare a palatului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor