Campionii Europei au venit sleiți la lot! Aproape o întreagă echipă are cifre îngrijorătoare

Campionii Europei au venit sleiți la lot! Aproape o întreagă echipă are cifre îngrijorătoare

Nu mai puțin de opt dintre jucătorii selecționați de Luis de la Fuente pentru „dubla” cu Olanda din „sferturile” Ligii Națiunilor au în picioare peste 3.000 de minute jucate la club și la națională. Luis de la Fuente va avea o sarcină extrem de dificilă înaintea „sfertului” cu Olanda (joi, 21:45). Selecționerul campioanei Europei trebuie să alunge cumva oboseala din picioarele multora dintre jucătorii săi. Coechipierul lui Radu Drăgușin a adunat 3. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor