Cadoul motorizat făcut de Dan Șucu primului șef de galerie al Rapidului, care a suferit 3 amputări: „Acum o să merg iar singur pe Giulești” + De ce nu-l suportă pe Șumudică: „De atunci am prins o boală pe el!”

Cadoul motorizat făcut de Dan Șucu primului șef de galerie al Rapidului, care a suferit 3 amputări: „Acum o să merg iar singur pe Giulești” + De ce nu-l suportă pe Șumudică: „De atunci am prins o boală pe el!”

Ajuns la 78 de ani, fostul actor de revistă Mihai Ioan, primul șef al galeriei Rapidului, unul dintre miile de suporteri care au făcut celebrul drum pe jos de la Ploiești în Giulești, după primul titlu câștigat de giuleșteni, în 1967, a primit zilele acestea un cadou special. Chiar din partea acționarului majoritar al clubului, Dan Șucu, care, prin intermediul fundației Mobexpert, i-a achiziționat o tricicletă electrică pliabilă, pentru a se putea deplasa. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor