BTarena în fața unei premiere naționale: ce sumă a ajuns să plătească Primăriei Cluj-Napoca din dividende, ce profit a avut

BTarena în fața unei premiere naționale: ce sumă a ajuns să plătească Primăriei Cluj-Napoca din dividende, ce profit a avut

Oficialii BT Arena au transmis că au plătit peste 2 milioane de lei dividende către Primăria Cluj-Napoca din profitul realizat între anii 2019 și 2022. Profitul brut a fost ceva mai mare în 2023, după un venit raportat de peste 7 milioane de lei Oficialii Sălii Polivalente S.A. a anunțat că plătește dividende către acționarii săi, doar Primăria Cluj-Napoca urmând să încaseze peste două milioane de lei. Mai exact 2.186.756 de lei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor